BARBEQUE RESTAURANT ROMAZZINO,SARDINIA

Sardunya’daki kalınabilecek bir başka güzel otel ise Hotel Romazzino. Özellikle çocuklu ailelere tavsiye edebileceğim bu otel, önündeki kum plajı ile ve plaj önündeki restorantı ile cıvıl cıvıl bir ortama sahip. Güzel bir havaya denk geldiğinizde bence en güzel plaj ve deniz Romazzino’nun diyebilirim. Fakat Sardunya’da bulunan mistral rüzgarlarından dolayı bazı zamanlar deniz dalgalı olabiliyor. Biraz da şansınızın yağver gitmesi gerekiyor. Bu seferki plaj sefamız malesef bayağı rüzgarlı ve dalgalı geçti. Deniz herşeye rağmen çok güzeldi fakat dalgasız halini bildiğim için bayağı bir hayal kırıklığına uğradık. Neyseki restorantı her zamanki gibi lezzetli ve çok keyifliydi.

Another great hotel in Sardinia  Hotel Romazzino. Especially if you are with kids this is the best one you could stay in. It has a great sandy beach and in good weathers the sea is beautiful. I love the sea in this place but because of the mistral winds you never know when its going to be wavy or calm. This time we weren’t so lucky it was very windy and the sea was wavy but the restaurant was great as usual.

Öncelikle ikram olarak bize domatesli proşuttolu ekmekler geldi. Çok yemek yiyeceğimiz için karnımızı bunlarla şişirmek istemedik. Ucundan ufacık yedim.

Before we start our lunch they offered us tomatoes and prosciutto on pizza bread. We didn’t want to fill our stomachs with extra food but I tried  it anyways.

Yine bir ikram gayet lezzetli rulolar geldi.

again some rolls as offerings…

Ve işte açık büfe, antipasti tabağımız. İnanılmaz lezzetliydi resim zaten kendini belli ediyor…

Here comes our open buffe plate. Delicious cold antipasti picture says it all…

Ben tabiki yine bir Spagetti Vongole aldım. İki sene evvel burada yediğimin tadı hala damağımdayken almamak olmazdı. Büyük hayal kırıklığı ! Bu seferki çok yavandı. Açıkçası çok üzüldüm, beklemezdim…

Of course I had spagetti Vongole as usual. Two years ago I had this plate in this exact place and still remember the taste of it. But this time I had big disappointment, my plate was very tasteless. I was very sad, didn’t expect it.

Levent’in deniz mahsüllü spagettisi ise bir harikaydı. Benim şansızlığım işte :)

Levent’s seafood pasta was so delicious! I guess I was so unlucky :)

Ana yemek olarak ızgara Levrek ve ızgara kalamar yedik. İşte bu şekilde geldi …

For the main course we ordered grilled sea bass and grill calamari. And this is how it came !

 

 

Tatlı olarak bademli vanilyalı bir pasta ile tiramisu aldık. İkiside müthişti.

As for the dessert we ate vanilla and almond cake and tiramisu. They were both delicious.

Bon apettit …


3 Responses to BARBEQUE RESTAURANT ROMAZZINO,SARDINIA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *