IVY CAFE, LOS ANGELES

Los Angeles’da eğer ki öğlen yemeğinizi hollywood ile birlikte yemek istiyorsaniz uzun zamanlardan beri popüler olan Ivy Cafe‘ye uğrayabilirsiniz.İster kahvenizi yudumlayın isterseniz dolu dolu bir öğle yemeği yiyin, bulunduğunuz ambianstan gayet memnun kalacaksiniz.Sade country tarzı olan bu mekanın tabaklarına hayran kaldığımı söylemedende geçemiyeceğim. Etrafta görmeye alıştığımız daha modern ve trendy mekanların aksine kendine has tarzıyla beni gerçekten çok etkiledi Ivy. Bu güne kadar Hollywood’un uğrak yeri olmuş bu mekanda ben pek celebrity göremesemde renkli karakterler gördüm. Tabaklar gayet Amerikan tarzı porsiyonlarinda geliyor yani bayağı doyurucu.Ayrica yemekler gayette lezzetli geldi.Bir alişveriş arası denemeye değer.

If you want to eat your lunch with the hollywood stars you should try the all time favorite Ivy Cafe in Los Angeles. You could eighter drink your coffee or have a great lunch I am sure that you will enjoy spending your time in this lovely cute place. I really liked the country/cottage style of this restaurant. I find it so different and cute than most other trendy places in town that we are so used to see. By the way the plates were so cute. Ivy is popular for its celebrity spottings but when I was there I didnt see any but there were some interesting characters around. The sizes are typical american style so large as usual and delicious. Its a great place to stop by inbetween shopping.

20120625-024617.jpg

Başlangıç olarak ben yengeç köftesi  yedim.

As a starter I had crab cakes.

20120625-024643.jpg

Levent başlangıç olarak yengeç salatasını tercih etti. Gayet büyük bir tabaktı

Levent decided to have crab salad for starters. It was a huge plate.

20120625-024717.jpg

Levent ana yemek olarak kalamar ve balık kızartma yedi. Bence bok başarılı değildi, benim sevdiğim bir tabak değil.

Levent had fried fish and calamari for the main couse. I didnt think it was that good.

20120625-024737.jpg

Ana yemek olarak istakozlu club sandwich yedim. İstakozları tek kelime ile harikaydi ama klasik club sandwich i daha çok sevdiğime karar verdim. Ekmeyi istediğim gibi değildi.

I had lobster club sandwich for my main course. The lobsters were so good but I prefer the classic club sandwich.I didnt like the bread that much.

20120625-024802.jpg

Tatlı olarak en sevdiğim tatlılardan olan Limonlu mereng yedik. Çok hafif ve çok lezzetiydi.

As a dessert we decided to share one of my favorites, lemon merenge. It was very delicious.

20120625-024825.jpg

Bon apettit….


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *