SCOTTS, LONDON

 

Londra’nın şüphesiz en güzel balık lokantalarından biride Scotts Restorant olsa gerek. Bizim her Londra seyahatimizde mutlaka gittigimiz ve gitmekten her seferinde keyif aldigimiz, gitmediğimizde de özlediğimiz bu restorantı şiddetle tavsiye ediyorum. Scotts birtek güzel yemek için değil ayni zamanda abiyans, şıklık ve dekor olarakta öne çıkan bir mekan olduğunu söylemeden edemiyeceğim. Gitmediyseniz mutlaka gidin güzel bir güne denk geldiyseniz birkaç ünlü görmenin keyfine de varabilirsiniz.

One of the greatest fish restaurants of London is  for me no doubt the Scotts Restaurant. On our each London trip we enjoy going to this  unique restaurant and  even we miss it when we dont. Scotts is not only good for its delicious menu but also for its decor and abiance aswell. I highly recommend it if you never tried it, and if you booked it in a good night you might see couple of celebs in the house.

Başlangiç olarak istiridye tabağı söyledik, belkide Türkiye’de en özlediklerimden bazıları….

As a starter we ordered oysters, these are one of the savours I miss while I am in Turkey…

Ana yemek olarak bence menüdeki en başarılı tabaklardan biri… Lobster termidore. Deneyin derim!

For the main course we had Lobster termidore. I think it is oneof thebest plates in the menu, you should try for sure!

Ana yemek olarak aldığımız ikinci tabak ta dil balığı idi. Dil balığı Londra’da bir başka lezzetli özellikle de muniere olanını deneyin. Tatilde kalori hesabı yapılmaz terayağlarını götürün :)

The other  main course we had was the sole muniere. Sole fish is so good in London, I highly recommend it especially the muniere. Dont count calories on your vacation just enjoy as much as you can :)

Patates püresi yan olarak…

mashed potatoes as side dishes…

kremalı ıspanak yan olarak…

creamed spinach as side dishes….

Bon  appetit ….


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *