L’ALPETTE, MEGEVE

Megeve’de kayak yaparken açık havada güzel bir yemek yiyebileceğiniz bir başka yerde şüphesiz L’alpette olsa gerek. Bizim şansımıza harika bir havada bu restoranta gittik ve iyikide gitmişiz çok ama çok keyif aldık diyebilirim. Dağda açık havada oturmak her ne kadar çok keyif aldığım birşey olsada bizim durmamaksızın sigara kokuları içinde yemek yememiz gerekti. Sigadan ne kadar nefret ettiğimi, bazen sırf sigara içilidiği için ortamlara gitmediğimi de buradan belirtmeden edemiyeceğim. L’alpette ayni zamanda Group Sibuet‘e bağlı bir restaurant. Megeve’deki birçok güzel otelde bu gruba bağlı. Seçimlerinizi buradan yapabilirsiniz memnun kalacağınıza inanıyorum.

While you are skiing in Megeve, one of the great places to eat outside is L’alpette. We were so lucky we ate in this restaurant in a very sunny weather. I could easily say that we really enjoyed our lunch. When ever I am at mountain top I enjoy sitting outside, but this time instead of inhaling oxygen we were inhaling cigarette smoke unfortunately. So now you know how much I hate cigarettes right now, sometimes I don’t even go out just because there are many people smoking around. L’alpette is one of the restaurants in Group Sibulet. In this group there are also many hotels. I suggest that you should check this before you start your vacation.

 

Restoranta gelecek olursak basit kendi halinde ama çok lezzetli bir menüsü olan bir mekan. Etraf hoş, ambians hele hava güzelse çok çok hoş. Mutlaka gidin derim kayaktan 2 saat ara verip açık havada keyif yapın bol bol yiyim nasıl olsa yakacaksınız.

İf we start talking about the restaurant, it is very casual place, great view, but most importantly has a great menu. Its kind of people watching place especially in a good weather. You should really try this place, after skiing just rest for 2 hours and just enjoy and eat as much as you can, you will burn those anyways…

 

Ben başlangıç olarak pırasa tabağı söyledim, yanında güzel bir vinigret sosla geldi. Bu sos salataya da çok yakışır bu sırada. Çok basıt bir tabak olmasına rağmen lezzetliydi. Haşlanmış pırasalar, üzerinde katı yumurta parçaları, taze turuncu biberler ve domatesler birazda frenk soğanı…

As a starter I decided to get the leek plate. It came with the vinigrette sauce, It was a very light  plate and it had some boiled eggs, tomatoes, bell peppers and chives over the leeks….

Levent ise sebze çorbası içti. Dağda çorba çok iyi gidiyor.

Levent had vegetable soup. Great dish for the mountains.

 

Yeşik salata

Green salad

 

Levent kendisine fırında köy tavuğu söyledi, resim kendini anlatıyor zaten….

Levent ordered roasted chicken, the picture says it all…

Yanına da fırında patates, içi bol kremalı ve tereyağlı çok lezzetliydi.

As a side dish creamed potatoes..

Bense kendime bir karbonhidrat ziyafeti çektim. Truflü krema soslu ve jambonlu makarna. Fazla söze gerek yok.

I ordered a great carbohydrate dish for my self ! Creamed and truffle pasta with ham on top….

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *