CANALETTO RISTORANTE VENETO, NEWPORT BEACH

Gündüz veya gece pek farketmez yolunuz Fashion Island’a düştüyse eğer ve Amerikan mutfağının dışında,  İtalyan mutfağı yemek isterseniz denemeye değecek bir restorant Canaletto.  İtalyan şeflerin ve garsonların servis yaptığı, mekan olarak büyük olmasına rağmen sıcak ve abartısız dekorasyonu ile dikkatinizi daha çok yemeğe çeken bir aile restorantı burası. Canaletto’nun geniş bir balık menüsü bulunmakta, girer girmez bir çok deniz mahsülünü buzların üzerine dizilmiş bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu güzel uygulandığında herzaman benim çok hoşuma giden bir görüntüdür.

İf you are in the area of Fashion Island for lunch or for dinner and in the mood for a casual Italian restaurant Canaletto Ristorante Veneto is worth a try. Although the place is quite big, with the warm atmosphere and simple decoration you are more concentrated on food than on people. It is a family restaurant with warm service. Canaletto also has a big Ice bar for the fresh fish, which looks great especially when it is done properly. I’ve always liked the ice bars in the restaurants, it boosts my appetite to a higher lever.

Burada ne güzeldi diye soracak olursanız pizzaları çok başarılı diyebilirim. Odun fırınından çıkan pizzalar çok lezzetli. Bizde başlangıç olarak calzone yemeğe karar verdik, mantarlı jambonlu ve mozzerellalı calzonemiz çok lezzetli çıktı. Daha sonra benim yemiş olduğum salata biraz daha Amerikanlaştıtılmış olmasına rağmen gayet lezzettli, taze ve doyurucuydu. Levent’in balığı için malesef aynı şeyi söyleyemiyeceğim. Pek anlayamadığımız bir okyanus balığı olmasından heralde kokusu ve tadı bizim ağız tadımıza uymadı. Ama eminim alışık olanlar seviyorlardır. Bize okyanus balıkları genellikle yavan geliyor. Bu şanssız seçimin dışında misafir perver ekibi ile keyifle rahat bir yemek yenebilecek sakin bir restorant Canaletto.

If you ask me whats good in here, I would say the pizzas are for sure. We started our lunch with a calzone with mushrooms, ham and mozzerella, it was quite delicious. Afterwards I had chicken salad which was more Americanized version but it was fresh, tasty and satisfying. Unfortunately I can not comment good on Levent’s fish, somehow it was very tasteless and the smell wasn’t that good although it was the  fish of the day. Maybe we are not really in to Ocean fish, that could be the reason. Other than this unfortunate choice Canaletto is a casual restaurant with very welcoming team.

Calzone Pizza…

Chicken salad….

Fish of the day…

Bon Appetit…

 

 

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *