ISLAND HOTEL, NEWPORT BEACH CA.

Orange County’nın  en güzelve en zengin yerlerinden biri olduğu söylenilen New Port Beach, Los Angeles’dan arabayla sadece 45 dakika uzaklıkta. Los Angeles’ta yaptığınız seyahati daha relaks daha huzur içinde, aksiyondan uzak geçirmek isterseniz gitmekten memnun kalacağınız bir yer olabilir New Port Beach. Kozmopolit hayattan sıkılıp sakin bir Amerikan hayatını yaşamanız için iyide bir fırsat olabilir. İki senedir buraya yapmış olduğum seyahatler sonucunda benim çok keyif aldığım bir yer oldu New Port Beach. Burada bu sene Island Hotel‘de kaldık. Fashion Island adındaki, bölgenin meşhur mall’ının içinde bulunan bu otel, lokasyonunun daha merkezi olmasından dolayı ilgimizi çekti .Daha çok bussines Hotel olarak geçen bu otel dört dörtlük servisiyle ferah odaları çok lezzetli yemekleri ile gerçekten rahat bir konaklama sunuyor.

Its been said that New Port Beach is the most beautiful and one of the richest towns in Orange county. You can reach there from LA in 45 minutes. If you want to extend your travels in Los Angeles and want to spend more relax time away from caos, this could be the place to be for you… I have been travelling to New Port Beach for the last two years and I keep enjoying the place more and more each time. This year we decided to stay in Island Hotel. The reason for that was its location. The hotel is in the area of the famous mall called Fashion Island. I really recomend Fashion Island, its great for shopping. Island Hotel is considered as a business hotel with a great comfort. We have tested it, its accually true, although it looks more like a business hotel you can really relax and enjoy it has a great service, rooms are very spacious and the restaurant has great delicious food.

Lobiden bir görünüş…..

The reception area….

Fakat biraz daha resort tarzı bir otel istiyorsanız yine aynı gruba bağlı olan Pelican HillResort’u denemenizi tavsiye ederim. Conde Nast Traveller Magazine tarafından Amerika’nın 1 numaralı resort oteli seçilen bu otel özellikle golf meraklıları için tam bir cennet. Şömineli Bungalow tarzı odaları, akdeniz mimarisi binaları ile konaklamayı bir başka keyifli yapıyor .Çok daha geniş bir alana yayılmış olan bu otelde geçen sene kaldığımız için bu sene Island Hotel’i denemeyi istedik. Ama iyikide denemişiz çok memnun kaldık. Dekorasyonu daha sade Amerikan tarzında ama renkler çok dinlendirici. Otelin bir tane restorantı var. Yemek yerken eski Hollywood’u yaşayabildiğiniz bir dekorasyonu var, yemyeşil bir bahçeye bakıyor, özellikle kahvaltı yaparken çok keyif alıyorsunuz.

But if you are looking more a resort style hotel I recomend the Pelican Hill Resort. It is also been voted by the Conde Nast Traveller as the number 1 resort hotel in America. Pelican Hill is a great place for golf lovers by the way. With the bungalow rooms with the fireplace inside and the meditarenian style architecture it gives you a pleasant stay. We have stayed here last year and enjoyed our stay very much, thats why we wanted to give Island Hotel a try this year. The decoration is more American Style with calm colors. The hotel has only one restaurant with old hollywood flare. The restaurant looks at the green garden and the pool area, it feels great especially while  having breakfast in the morning.

Bagel krem peynir ve smoked salmon yemeden Amerikadan dönmek olmazdı…..

Bagel cream cheese with smoked salmon, I wouldnt leave US without eating one…

klasik yağda yumurta…

Eggs sunny side up, an old classic….

Scrambeled eggs..

Banana French toast….

Mekanın dekorasyonundan küçük bir kare….

A shot from the restaurant…

Ciao…