PRIME RESTORANT,ISTANBUL

Nişantaşı’nda gerçek anlamda güzel yemek yemek istediğinizde gidebileceğiniz yerlerden biride bence Prime Restorant. Bu mekanı Armani Cafe olduğu yıllardan biliyorum, zamanının en cool, en keyifli cafesiydi. İçerisi hınca hınç insan dolardı kimi arasanız ordaydı. Malesef Prime bu trendi yakalayamadı, ilk açıldığı günden beri gittiğim için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Belki de otele bağlı olmasının etkisi vardır, ee tabii birde fiyatlar. İstanbul’da pahalı mekanlar malesef pek tutmuyor, tutacaksada mutlaka içeride insanlar olacak ki insanımız kendini şöylee bir göstersin. Her neyse biz mekanımıza geri dönelim… Prime’da az ve öz bir menü bulunmakta. Bazen yemek istediğiniz konusunda kısıtlı kalabiliyorsunuz, canınızın her istediğini bulamayabilirsiniz. Yemekler genelde grill üzerine, öğlen menüsü farklı aksam menüsü farklı bazen aklım öğlen menüsüne de gitmiyor değil… Prime’da aynı zamanda çok içerikli bir şarap kavı bulunmakta, mekana girdiğinizde zaten bu özel yapım kavı hemen görüyorsunuz. Kavın kendisinin şıklığı bir yana içindeki şaraplar da çok başarılı. Fransız, İtalyan, İspanyol şaraplarından güçlü bir kav yaratmışlar, vintage şaraplar da bulunmakta aynı zamanda yerli şaraplarımızdan bir bölüm yapmayı da ihmal etmemişler.Önemli bir iş yemeğiniz varsa buraya misafirinizi getirebilirsiniz.

Sofraya gelen ekmekler ve farklı sosları…

Bize ikram edilen sebzeli kıtır ekmek…

Başlangıç olarak aldığım truf yağlı mantarlı pırasa çorbası

Açmiş olduğumuz orta sınıf bir Chianti, yediklerimizle güzel gitti.

Prime’da en sevdiklerimden biri, caesar salatası içinde bacon parçaları ile geliyor herkes sevmez ama ben seviyorum ve yakıştırıyorum.

Izgara bonfilem yanındada  karamelize soğan. Tabak bence gereğinden fazla süssüz bunun bir nedeni de side dish lerin ayrı gelmeleri ama yinede daha hoş durabilirdi sanki…

Bunlar da side dishlerim, fransız fasülyesi ve patates püresi. Ben tabağın yanına birazcık konup geri kalanının ortaya getirilmesini tercih edebilirdim, tabağımız daha zengin dururdu ama yinede lezzet güzel olunca küçük detaylar unutuluyor…

Afiyet olsun…


7 Responses to PRIME RESTORANT,ISTANBUL

  1. Have you given any consideration at all with translating your current site in to French? I know a several of translaters right here that will would help you do it for no cost if you wanna get in touch with me.

  2. Thank you an unbelievable publish, may see your personal others reviews. i appreciate your notions on this, I felt a trifle strike by this short article. Many thanks again! You wanna make a terrific time. Got some excellent data here. I feel that when more individuals thought about it like that, they’d possess a better time period have the grasp ofing the issue.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *