IL SAN PIETRO,POSITANO

Il San Pietro Positano’da bulunan güzel otellerden bir diğeri. Sadece bir gecelik olan seyahatimizin akşaminda bu otelide görebilmek için akşam yemeğimizi otelin ana restorantında yedik. İyikide yapmışız, Hotel Il San Pietro Positano’nun arabayla 15 dakika dışında bir otel olduğu için kasabanın manzarasına daha hakim. Kayaların üzerinde, denizden metrelerce yukarıda olan bu restorantta yemek yerken mekandan ve manzaradan büyülenmemeniz elde değil. Birazda ürkütücü tabi. Klasik İtalyan Akdeniz tarzında dekore edilmiş bu restorantın en can alıcı yeri boylu boyunca uzanan terası.

Mekanda bir diğer hoşuma giden şeyde iç mekandaki bitki örtüsü oldu. Oldum olası yeşillikeri severim ve mümkün olduğunca bitkiler içinde yaşamaya çalışırım. Bana herzaman huzur verir, sıcaklık verir. İşte Il San Pietro’da da iç mekanla dış mekan bir bütün olmuştu. Bütün bu yeşilliğe tezat olarakta tavana asılmış domatesler de mekana son noktayı koymuş, görselliğe çektiği kadar lezzete de ilgi çekmeyi başarmıştı kanımca.

Birazda yemeklerden söz etmek gerekirse, gerçekten çok ama çok başarılıydılar.Resimlere bakınca hak vericeksiniz…

Başlangıç olarak yine yine yine vongole …..

İstakozlu gnocchi, daha ne denir ki?

bu da creme brule tabağım…  Bu tatil dönüşü diyete başlıyorum!!!

Bon appetit…

 


6 Responses to IL SAN PIETRO,POSITANO

  1. Thank you, I have recently been looking for information about this topic for a while and yours is the best I have found out till now. But, what concerning the bottom line? Are you certain about the source?|What i do not realize is in reality how you are not actually a lot more well-appreciated than you might be right now. You are so intelligent.

  2. Thank you an incredible publish, may examine your personal others content. thank you your notions within this, I soon became somewhat made an impact to by this article. Thanks again again! You earn a good aspect. Portrays natures best by the wonderful facts here. I believe that if a greater number of people thought about it like that, they’d have a very better time get the grasp ofing the matter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *