AMALFI, HOTEL SANTA CATERINA

İki günlük Capri seyahatinin ardından iki günümüzü de Amalfi’ye ayırdık. 20 dakikalık gemi yolculuğundan sonra kendimizi Amalfi’de bulduk. İtalyan rivierasının bir güzel yani gemilerle bir çok yere ulaşımın çok basit olması, her saat başı kalkan gemiler işinizi gerçekten bayağı kolaylaştırıyor.Gemiden inerken Amalfi sahilinde gerçekten hoş bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Adeta kayaların içine gömülmüşçesine bir görüntü var, rengarenk akdeniz mimarisindeki binalar yeşillikler ve kayalarla bütünleşince gayet romantik bir manzara ortaya çıkıyor.

Hotel Santa Caterina‘ya varmamız beş dakikamızı aldı. Otele girer girmez otelden çok etkilendim. Otelin dekorasyonu hem çok eski hem çok tarz hemde çok klastı. Dekorasyonda direk olarak yaşanmışlığı hissedebiliyorsunuz. Otelde renovasyon yapılmış olmasına rağmen o tarihi tadı kesinlikle bozmamışlar, buda çok kolay olmayan birşeydir, genelde o ayar hep kaçırılır ve sonuç pek te başarılı olmaz. İşte burada zorlanmamış bir dekorasyon ve hoş bir tarih vardı. Girişteki eski seramiklere bayıldım. Kapı girişlerine sardırdıkları sarmaşıklar iç mekandaki bitkiler çok hoşuma gitti. Ayrıca mükemmel bir servis vardı, her konuda çok yardımcı oldular kesinlikle tavsiye ederim.

Santa Caterina’nın bir başka güzel yanı da kendinizi tamamiyle doğanın içinde hissetmeniz, yamacın üzerindeki bu otel hem plaja sahip hem de kat kat inen bahçelere. Böylelikle de kendinizi hem doğanın içinde kaybediyorsunuz hemde o harika romantik manzaraya bakarken buluyorsunuz.

Santa Caterina’nın plajı otelin ana bölümünden neredeyse 100 metre aşağıda, dışarıda bulunan bir asansör ile plaja iniyorsunuz inanın çok ürkütücü bir yolculuk…

Otele check in olduktan sonra ılk olarak plaj bölümüne indik ve denizin tadını çıkarttık. Yine Capri’de olduğu gibi Santa Caterina’da derin deniz. Gerçi Amalfi’de kumsaldan denize girmek mümkün biz otelde daha rahat edeceğimiz için Santa Caterina’yı tercih ettik.

Öğlen yemeğini atlayınca ara olarak En sevdiğim sandviç olan Club Sandwich i tercih ettim.Çok ta lezzetliydi.

Santa Caterina’da 5 çayı bu kadar mı romantik olabilir… tabii bu fotografı çektiğimde saat 6 yı geçiyordu ama deniz, gök her yer pembe aşkın rengi de pembeymiş… Aşık olamamk elde değil, en başta tabiyata tekrardan aşık oldum…

Akşam yemeği için otelden dişarıya çıkalım dedik fakat plaj bölümündeki restorantta Napoli yemekleri olacakmış ve tam bir Napolitan gece yapılacakmış Napoli müzikleri eşliğinde böyle birşeyi kaçırmak olmaz dedik ve kendimizi çok romantik bir ortamda bulduk.,

Tabakların güzellikleri santa Caterina’da buz kovalarına da yansımış. Bu kovalara bayıldım….

Bal kavaklı fasulyeli Napoliten çorba, çok değişikti alıştığımın dışında ama lezzetliydi…

Mozzerella patlıcan fırın

Levent’in lezzetli tabağı…

Benim tabağım…

Meshur bir Napoli tatlısı olan Baba, biraz benim ağız tadım için fazla likorlü fazla tatlıydı…

Yemekten sonra harika bir müzik şöleni oldu, İtalyanca şarkılar mum işikları, çok romantik bir geceydi bu romantizime güzel bir Grappa eşlik etti.

Paolo Berta kesinlikle tavsiye ediyorum…

Bon appetit…


2 Responses to AMALFI, HOTEL SANTA CATERINA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *