CANALETTO RISTORANTE VENETO, NEWPORT BEACH

Gündüz veya gece pek farketmez yolunuz Fashion Island’a düştüyse eğer ve Amerikan mutfağının dışında,  İtalyan mutfağı yemek isterseniz denemeye değecek bir restorant Canaletto.  İtalyan şeflerin ve garsonların servis yaptığı, mekan olarak büyük olmasına rağmen sıcak ve abartısız dekorasyonu ile dikkatinizi daha çok yemeğe çeken bir aile restorantı burası. Canaletto’nun geniş bir balık menüsü bulunmakta, girer girmez bir çok deniz mahsülünü buzların üzerine dizilmiş bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu güzel uygulandığında herzaman benim çok hoşuma giden bir görüntüdür.

İf you are in the area of Fashion Island for lunch or for dinner and in the mood for a casual Italian restaurant Canaletto Ristorante Veneto is worth a try. Although the place is quite big, with the warm atmosphere and simple decoration you are more concentrated on food than on people. It is a family restaurant with warm service. Canaletto also has a big Ice bar for the fresh fish, which looks great especially when it is done properly. I’ve always liked the ice bars in the restaurants, it boosts my appetite to a higher lever.

Continue reading


ISLAND HOTEL, NEWPORT BEACH CA.

Orange County’nın  en güzelve en zengin yerlerinden biri olduğu söylenilen New Port Beach, Los Angeles’dan arabayla sadece 45 dakika uzaklıkta. Los Angeles’ta yaptığınız seyahati daha relaks daha huzur içinde, aksiyondan uzak geçirmek isterseniz gitmekten memnun kalacağınız bir yer olabilir New Port Beach. Kozmopolit hayattan sıkılıp sakin bir Amerikan hayatını yaşamanız için iyide bir fırsat olabilir. İki senedir buraya yapmış olduğum seyahatler sonucunda benim çok keyif aldığım bir yer oldu New Port Beach. Burada bu sene Island Hotel‘de kaldık. Fashion Island adındaki, bölgenin meşhur mall’ının içinde bulunan bu otel, lokasyonunun daha merkezi olmasından dolayı ilgimizi çekti .Daha çok bussines Hotel olarak geçen bu otel dört dörtlük servisiyle ferah odaları çok lezzetli yemekleri ile gerçekten rahat bir konaklama sunuyor.

Its been said that New Port Beach is the most beautiful and one of the richest towns in Orange county. You can reach there from LA in 45 minutes. If you want to extend your travels in Los Angeles and want to spend more relax time away from caos, this could be the place to be for you… I have been travelling to New Port Beach for the last two years and I keep enjoying the place more and more each time. This year we decided to stay in Island Hotel. The reason for that was its location. The hotel is in the area of the famous mall called Fashion Island. I really recomend Fashion Island, its great for shopping. Island Hotel is considered as a business hotel with a great comfort. We have tested it, its accually true, although it looks more like a business hotel you can really relax and enjoy it has a great service, rooms are very spacious and the restaurant has great delicious food.

Lobiden bir görünüş…..

The reception area….

Continue reading


DIVINE CAFE, ISTANBUL

Nişantaşı’nın yeni minik süprizlerinden birine dün şahit oldum. Adı Divine, kendisi ufak mı ufak, tatlı mı tatlı, sanki arkadaşınızın mutfağında yemek yiyormuşunuz hissini veren sıcak bir mekan burası. Fransa’da Italya’da bu tarz mekanlar vardır, hep şahit olmuşumdur. Karı koca mekanı işletirler yemekleri kendileri yaparlar ve hep müşterileri aynıdır. Yani müdavimleri vardır mekanların. İşte Divine’da böyle bir mekan, kendi müdavimleri olan hergün kendine has yemekler ve tatlılar yapan olarıda müşterileri ile paylaşan sıcak bir yer. Bu sırada duyduğum kadarıyla pizzası çok meşhur olmuş bile, insanlar o fizzayı yemeğe tekrar tekrar geliyorlarmış. Bende merak ettim açıkçası, bir gün o pizzayı yemeğe gideceğim… Peki nerede bu mekan dediğinizi duyar gibiyim, hemen söyleyeyim, Nişantaşı Reasurans pasajının alt katında pasajın en sonunda. Zaten hemen karşınıza çıkacak.

Continue reading


BORSA RESTAURANT, ISTANBUL

Evde yemek yemek istemediğimiz bir günde eve çok yakın olan Nişantaşı’ndaki Borsa Restorant’a gitmeye karar verdik. Borsa’da ne ararsanız var, benim en sevdiğim mekanlardan birtanesi, sık sık gideriz ve malesef deli gibi yemek yiyip evimize geri döneriz. Açıkçası yememek mümkün değil herşey o kadar lezzetli ki özellikle Türk mutfağını seviyorsanız en doğru seçimlerden bir tanesi diyebilirim. Bu sırada canınız güzel bir balık çektiğinde taa sahile kadar yol almanıza da gerek yok, balığın alasını yiyebilirsiniz demedi demeyin sonra…

Zeytinyağlı tabağı…

Continue reading


SOFA HOTEL, ISTANBUL

Geçen akşam Citys sinema çıkışı saat 11 30 olduğu için Nişantaşında pek yiyecek birşey bulumadık, Saray’a mı gitsek neresi açıktır bu saatte derken, Sofa Hotel hemen karşımızda bize ufaktan ufaktan bir göz kırptı. Ne de olsa otelde her saat mutfak açıktır düşüncesiyle kaldırımın karşınına geçip otele giriverdik. Sofa Hotel’i Nişantasına çok yakıştırırım oldum olası, tarzı, ufaklığı konumu çok hoşuma gider. Açıldığı günden beri de hep güzel restorantlara ev sahipliği etmiştir. İlk açıldığında Mustafa Toner’in açtığı Restorant İstanbula farklı bir soluk getirmişti ama malesef kapandı. Sonra İzzet Çapa’nın mekanları insanların akın akın bu otele gitmesini sağladı. Ve gelelim şimdiye,gördüğüm kadarıyla pek bir hareket yok, sadece restorantın karşısındaki geniş Lobi/cafe alanının dekorasyonu değişmiş, hoş olmuş. Daha bir modern tarzda renkler daha açık eskisinden biraz daha ferah. Yanlız söylemeden geçemiyeceğim, çok aydınlıktı, resepsiyon bölümü daha loş olması da şaşırtıcı bir durum bence. İlk başta içeride temizlik var zannettik ama daha sonra sorduğumuzda işikların daha fazla kısılmadığını öğrendik.

Bana sorarsanız böylesine özenle dekore edilmiş bir mekanı daha loş tercih edebilirdim.

Continue reading