BARBEQUE RESTAURANT ROMAZZINO, SARDINIA

İtalyanın en güzel tatil yerlerinden biri de Sardunya. En güzel yemekleri, en güzel denizi, en hoş insanları bir arada şu ana kadar orada gördüm. Her öğlen ve akşam sıkılmadan yorulmadan makarna ve deniz mahsülü yiyebilirim… Burası da Romazzino Hotel‘deki Barbeque Restorant’tan kareler…

One of the best vacation spot in Italy is Sardinia. Here is the only place where I’ve seen the best food, the most beautiful sea, and the most beautiful people altogether. I could eat pasta and seafood every lunch and dinner without getting bored… And now we are at the Barbeque Restaurant by the beach in Romazzino Hotel. And here are the pictures enjoy…

Continue reading


PITRIZZA RESTAURANT, SARDINIA

Bana tatilin en high point i ne diye soracak olursaniz, size  Pitrizza Hotel diyebilirim. Evet belki çok sakin bir plajı var ama konfor ve servis limitsiz . Restoranti da bence öğlen yemekleri için çok keyifli. Diğer postlarimda Pitrizza Hotel ile ilgili uzun bir yazı yazdığım için kısa geçeceğim. Sadece resimler konuşsun.

If you ask me what is the highest point of my Sardinia trip, I would say its Pitrizza Hotel. Yes, maybe the beach is very quiet but its so high class, lots of comfort and unlimited service. I think the restaurant serves perfect lunch. In my older posts I wrote about pitrizza hotel so I will cut it short and let the pictures speak for its self..

Continue reading


IL GRILL RESTAURANT CERVO HOTEL, SARDINIA

Porto Cervo meydanında bir taraftan meydana  bakan diger taraftan da marinaya bakan manzarasıyla cıvıl cıvıl doluluğu ile gidilmeye değer yerlerden birtanesi. Cervo Hotel‘in bünyesindeki Il Grill restaurant denemeye değer bir yer. Akşamları olduğu gibi öğlenleri de servis vermekte. Bu seferki tatilimizde Il Grill’de hem öğlen hemde akşam yemeği yeme  şansimiz oldu,  her ikisini de tavsiye ederim. Tabiki akşamları daha hareketli oluyor bunuda belirtmem gerek.

Il Grill Restaurant is just located at the Porto Cervo square.When you are at the restaurant, at one side you get to see the marina and the other side you get to see the Poro Cervo square. Il Grill is the main restaurant of Cervo Hotel.  It is a must try place if you ask me.This restaurant also serves for lunch to, but I think it has better ambiance at nights.

Continue reading


HOTEL PITRIZZA, SARDINIA

Sardunya’dan merhabalar! Yeni postlarımda biraz da otelleri ele alacağım. Bu güzel yemekler nerelerden çıkıyor, deniz nasıl? Size küçük küçük anlatmaya çalışacağım. Bence Poro Cervo’nun en güzel otellerinden biri, benimde en beğendiğim kuşkusuz Hotel Pitrizza. Starwood Luxury collection’a ait bu otel diğer kardeş otellerinden  farklı olarak daha çiftlere özel, romantik ve konforlu bir ortam sunmakta. Otelin hemen önündaki plajı ve servisi plajın tadını daha iyi çıkarmanızı sağlıyor. Denizin güzelliğine de diyecek yok. Zaten resimler kendi kendini açık bir şekilde anlatıyor. Plajın bir güzel yanı da plajının özel olması, gerçi tüm otel plajları özeldir ama koyda başka halk plajı veya başka birşeylerin olmaması burayı daha sakin, sessiz ve özel kılıyor. Bir tane restorantı olan bu otel hem öğlen hem akşam yemeklerıni aynı mekanda vermekte. Restorant konsepti, sade ama muhtesem lezzetli açık büfe  ve ardından İtalyan mutfağı lezzetlerini tatmaniz mümkün. Diğer otellerin aksine bungalo tarzi odalari araziye yayılmış vaziyette. Bungalo tarzı olduğu için odalar genelde daha büyükçe, fakat plaja ve restoranta yakın bir bungalo bulmanızı tavsiye ederim. Dekorasyonu sade akdeniz tarzı. Benim şahsen çok beğendiğim ve çok abartısız ve klas bulduğum bir tarz. Keske bizim Akdeniz sahillerimizde de bu tarz oteller olsa. Ama malesef bizim şıklık anlayışımız farklı. Kırolukla sonradan görmüşlük arasinda gidip gidip geliyoruz…

Hello from Sardinia! My newest posts are going to be about the hotels worth staying in Sardinia. Where can you eat great food?  How is the sea? How is the decoration? I will try to explain to you, and be more informative about it. In my opinion one of the best hotels in Porto Cervo is Hotel Pitrizza.This lovely hotel is a member of Starwood Luxury Collection, among with 3 other sister hotels but I think Pitrizza is the most private one and suitible for couples. I find this hotel more luxurious, maybe because of its private beach infront. You can get a great service at the beach but at the mean time its very quiet and relaxing. I dont think I have to say anything about the sea, pictures say it all. The hotel has only one restaurant, its a simple place but serves great food, where you can enjoy open bufe and Italian ala card menu. Pitrizza has only bungalows, and they are quite large and all of them have terraces and small gardens. I recommend you to get your bungalow closer to the beach and restaurant. The decoration is simple yet very sophisticated meditarenian style. I like this style very much, I find it very classy. I am hoping to see this kind of hotels in our Meditarenian coast too….

Continue reading


BARBEQUE RESTAURANT ROMAZZINO,SARDINIA

Sardunya’daki kalınabilecek bir başka güzel otel ise Hotel Romazzino. Özellikle çocuklu ailelere tavsiye edebileceğim bu otel, önündeki kum plajı ile ve plaj önündeki restorantı ile cıvıl cıvıl bir ortama sahip. Güzel bir havaya denk geldiğinizde bence en güzel plaj ve deniz Romazzino’nun diyebilirim. Fakat Sardunya’da bulunan mistral rüzgarlarından dolayı bazı zamanlar deniz dalgalı olabiliyor. Biraz da şansınızın yağver gitmesi gerekiyor. Bu seferki plaj sefamız malesef bayağı rüzgarlı ve dalgalı geçti. Deniz herşeye rağmen çok güzeldi fakat dalgasız halini bildiğim için bayağı bir hayal kırıklığına uğradık. Neyseki restorantı her zamanki gibi lezzetli ve çok keyifliydi.

Another great hotel in Sardinia  Hotel Romazzino. Especially if you are with kids this is the best one you could stay in. It has a great sandy beach and in good weathers the sea is beautiful. I love the sea in this place but because of the mistral winds you never know when its going to be wavy or calm. This time we weren’t so lucky it was very windy and the sea was wavy but the restaurant was great as usual.

Continue reading


CALA DI VOLPE RESTAURANT, SARDINIA

Sardunya’daki güzel otellerden biri de şüphesiz Hotel Cala di Volpe. İki sene evelki seyahatimizde kaldığımız için oteli uzun uzun yaşama fırsatımız olmuştu. Otelin en ama en güzel kısımıda mimarisinden sonra restorantları diyebilirim. Deniz olayı malesef shuttle botlarla gidildiği için ikinci planda kalan bu otelde yemek gerçekten 10 yıldızlı bana sorarsanız. Etraftaki bir çok otelde görmeye alıştığımız şekilde şöyle bir sürü vasat lokantantası olacağına bir tane öğlen yemeği ve kahvaltı veren restorantı bir tane de akşam yemeği veren restorantı bulunmakta. Akşam yemeği bu mekanda çok özel bir seremoni. Gümüşler, şık tabaklar, işinin ehli garsonlar hoş akdeniz ambiansı ile bu mekan bizim en sevdiklerimiz arasında. Ve tabi bu seferki Sardunya seyahatimizde de bu restoranta gitmeyi kendimize borç bildik.

One of the finest hotels in Sardinia is for sure Hotel Cala di Volpe.Two years ago when we came to Sardinia we stayed in this hotel and had the chance to live through this lovely restaurant experience more than one day. The best thing in this hotel is other than its lovely architecture is its great restaurants. The food in this hotel deserves 10 stars if you ask me. Instead of having many standard restaurants, this hotel has one restaurant for breakfast and lunch and one restaurant for dinner. Dinners in this hotel is whole new experience with, silverware,  silver plates, sharp waiters and great  Mediterranean ambiance makes this restaurant one of our favorite places in Sardinia.

Continue reading


PASCUCCI AL PORTICCIOLO, ROME

Eğer yolunuz Roma’ya düşerse ve Roma havaalanında uzun bir aktarma bekliyorsanız, vaktinizi havaalanında geçirmektense arabayla 15 dakika uzaklıktaki Pascucci al Porticciolo’da muhteşem bir yemek yemenizi  tavsiye ederim. Bu minik restorant bizim beklentilerimizin çok ama çok üzerinde çıktı. Deniz mahsülleri üzerine gurme bir yaklaşımla bence michelin yıldızını hakkeden bu restaurant, hem serviste, hem sıcak kanlılıkta, hemde yaratıcılıkta bizi bayağı bir hayrete düşürdü. Mekan her ne kadar çok dolu olmasada gelenlerin bilinçli geldiği belliydi. Mekanın gece daha kalabalık olabileceğini düşünüyorum.

If you ever go to Rome and get to wait at the airport more than couple of hours, why wait there, I suggest you to go to Pascucci al Porticciolo which is 15 minutes by car. So you can have a feast of your own on seafood. This small restaurant was so much higher than our expectations. They had great service, warm hospitality, and great creativity. I was very much impressed and believe that they do deserve the michelin star. The restaurant was not that full for lunch but they were very much aware where they were coming to. I think this place gets more crowded at nights.

Continue reading


IL GRILL, SARDINIA

Eveet sonunda yaz geldi esasinda çoktan gelmişti fakat ben sonunda hayalini kurduğum tatile çıkabildim. Herkesin tatil anlayişı nedir bilmem ama benim için güzel tatil demek, güzel yemek ve huzur demektir. Size bol lezzet dolu Sardunya postlarimla başbaşa bırakıyorum. Sardunya bildiğiniz gibi İtalya’nın batısında, Korsika’nın güneyinde kalan belkide Akdenizin en güzel koylarına sahip olan İtalyanların meshur adası. Her ne kadar burası bir ada olsada İtalyanların dediğine göre Sardunya küçük baş hayvancılıkta balıkçılıkta olduğundan daha başarılı. Tabi benim fikrimi soracak olursaniz burada herşey on numara. Bu seferki Sardunya maceramızda Cervo Hotel‘de kalmayı tercih ettik. Cervo otele ait Porto Cervo meydanında bulunan Grill Restaurant lokasyon olarak olabilecek en iyi yerde, yemeğinizi keyifle yerken etrafı seyretmeniz de mümkün.

Well finally the summer came, and I get the go to my dream vacation. I dont know what everybody understand from holidays but if you ask me , holiday means good food and serenity. I am leaving you with my delicious Sardinia posts. As you all know Sardinia is located in the west of Italy and the south of Corsica. If you ask me Sardinia has the most beautiful coasts in the whole Meditarenian. However this is an island, most Italians say that Sardinians are better in small livestock than fishing. But I have to admit the seafood I had here was fabulous. This year we decided to stay in Cervo Hotel. The Grill restaurant is located just in the heart of Porto Cervo Square, it also belongs to Cervo Hotel. In this lovely restaurant you can enjoy the square and the view while eating your food.

Continue reading


IL SAN PIETRO,POSITANO

Il San Pietro Positano’da bulunan güzel otellerden bir diğeri. Sadece bir gecelik olan seyahatimizin akşaminda bu otelide görebilmek için akşam yemeğimizi otelin ana restorantında yedik. İyikide yapmışız, Hotel Il San Pietro Positano’nun arabayla 15 dakika dışında bir otel olduğu için kasabanın manzarasına daha hakim. Kayaların üzerinde, denizden metrelerce yukarıda olan bu restorantta yemek yerken mekandan ve manzaradan büyülenmemeniz elde değil. Birazda ürkütücü tabi. Klasik İtalyan Akdeniz tarzında dekore edilmiş bu restorantın en can alıcı yeri boylu boyunca uzanan terası.

Continue reading


POSITANO

İtalyan Rivierasının en tatlı, en romantik, aynı zamanda da en dik sokaklarına sahip bir şehri de kuşkusuz Positano olsa gerek. Tamamiyle bir kartpostalı andıran görüntüsüyle Positano beni çok etkiledi. İlk bakışta Amalfi ve Positano birbirlerine her ne kadar çok benzeselerde Positano çok daha bakımlı ve güzel binalara sahip. Geminin yanaşmasıyla ilk dikkati çeken kumsal plajı, ve bu plaj üzerindeki restorantları, pareo ve mayolar satan butikler oluyor. Positano da hayat daha aktif daha neşeli bir enerji saçıyor.Valizlerimizi sahilde otelin servisine verdikten sonra, turist dolu sokaklardan kaldığımız otel olan Le Sirenuse‘e çıkmamız tam 20 dakikamızı aldı. Normalde yürüyüşü çok seven ben, kalabalıkların arasından, yokuş yukarı ve mevsim sıçaklığnı da katarsak otele geldiğimizde bitik bir vaziyetteydik. İşte o an bu şehri yaşlılara tavsiye edemiyeceğimi düşündüm. Taksiyle de bu yolu yapma şansiniz var, tabi yol çok uzuyor ama siz yorulacagınızı düşünüyorsanız taksiyi tercih edin.

Continue reading


MAIORI,CAPO D’ORSO

Amalfi’deki ikinci gecemizde Maiori’de bulunan Michelin yıldızlı Capo d’orso restoranta gitmeye karar verdik. Güzel yemek ve ayrıca muhteşem bir manzarasının olduğunu duyduğumuz bu yere gitmek otelden arabayla 20 dakika sürdü. Maiori’nin bayağı bir tepesinde olan bu restorant Amalfi manzalı, tüm koya direk karşıdan bakıyor. Restorant kapalıydı ve bence tek kusuru içerrinin fazla aydınlık olmasıdı. Camlardan yasıyan işiklardan dolayı dışarıdakı harika manzara pek belli olmuyordu. Niyetimiz erken gidip gün batımını yakalamaktı fakat onu da beceremedik, birde bu tarz yemek çok ta erken yenince kanımca olmuyor. İç dekorasyonu güzeldi daha modern bir tarz seçmişler.Ben daha farklı dekore ederdim. Masa üzerindeki çiçekler çok güzeldi içim açıldı.

Continue reading


AMALFI,SANTA CATERINA

Santa Caterina’da ikinci günümüzde deniz ve güneşin ardından güzel bir öğlen yemeği yedik. Tüm tatil boyunca durmamaksızın harika yemekler yedik . İşte Santa Caterina‘da bu en lerden biriydi. Tarif etmekle bitmez görmek gerekir,tatmak gerekir…. 

Ben bugüne kadar hiç pizza yememişim, hep yediğimi sanmışım.Pizza Napoli’de doğmuş bende pizzayı ana vatanında yiyince aradaki farkı öyle bir anladımki, keşke anlamasaymışım. Pizza aynı pizza ama malzemeler o kadar güzelki lezzeti müthiş yapıyor. Basit yemek güzel oldumu bir başka oluyor…

Continue reading


AMALFI

Amalfi sokaklarını gezip bitirmek yarım günümüzü bile almadı.Merkezde çok güzel bir kilisesi var,mutlaka gezin görün derim.Eski binaların arasından o klise adeta parlıyor. Yolun bittiği yere kadar yürüdük, dükkan adına daha suvenir eşyalar satan mağazalar var. Marketler, cafeler mevcut ama Capri kadar lüks yok vede cıvıltı yok. Daha yerel daha sakin,daha otantik.

Continue reading


AMALFI, HOTEL SANTA CATERINA

İki günlük Capri seyahatinin ardından iki günümüzü de Amalfi’ye ayırdık. 20 dakikalık gemi yolculuğundan sonra kendimizi Amalfi’de bulduk. İtalyan rivierasının bir güzel yani gemilerle bir çok yere ulaşımın çok basit olması, her saat başı kalkan gemiler işinizi gerçekten bayağı kolaylaştırıyor.Gemiden inerken Amalfi sahilinde gerçekten hoş bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Adeta kayaların içine gömülmüşçesine bir görüntü var, rengarenk akdeniz mimarisindeki binalar yeşillikler ve kayalarla bütünleşince gayet romantik bir manzara ortaya çıkıyor.

Continue reading


CAPRI,LUCULLO TERRACE

Capri’deki ikinci günümüzde yine Anacapri’de bulunan Ceasar Agustus‘a gidip öğlen yemeğini orada yemeye karar verdik. Sadece yürüyerek 10 dakika süren yolun sonunda daha küçük, klasik Akdeniz mimarisinde yapılmış olan bir otele geldik. Anacapri’nin tepesinde uçurumun tam dibinde, denizden 100 metre yukarıda bulunan bu otel tam bir kartal yuvasını anımsatmakta. Capri’ye geldiğinizi bu otele ayak bastığınız anda anlıyorsunuz, manzara gerçektem muhteşem birazda ürkütücü. Bizde hem cevreyi keşfetmek, hemde bu manzara eşliğinde yemek yemek için bu oteli seçtik. Çok büyük bir de havuzu var, ben pek havuz meraklısı olmadığım için bana birşey ifade etmedi ama yinede bir çok turist havuz başında gayet keyifli duruyordu…

Continue reading


CAPRI, L’OLIVO

Capri’deki ilk gecemizde Capri Palace‘ta bulunan L’olivio restoranta gitmeye karar verdik. Havuza bakan manzarasıyla şık masa örtuleri,sandalyeleri ve sofra süsleriyle hem çok klas hem çok hafif hemde şık olmayı başarmış. Böyle zorlamadan şıklığı başarabilen ferah mekanlar hep ilgimi çekmiştir. Daha evvel gitmiş olduğum ağır ve ciddi michelin restorantlardan çok daha farklı L’olivio, daha yazlık daha sade bir konsept.Akdeniz mutfağı olmasının da etkisi olabilir. Servisin ciddi ve özenli olmasına rağmen insan kendini rahat hissediyor.

Continue reading


CAPRI, IL RICCIO

Bu yazın en hoş tatillerinden biri de  şuphesiz italya rivierası desem yalan olmaz. Capri hakkında pek bir bilgim olmamasına rağmen gitmeden evvel duymuş olduğum onca güzel şeylere rağmen ben nedense biraz mesafeli davranıyordum… Tabi tüm bu düşünceler Capri adasına ayağımı bastığım an birden bire değişiverdi. Bitki örtüsü adada farklı hoş bir parfüm etkisi yaratmış, manzara ile de bütünleşince ortaya gerçekten tüm duyulara hitab eden bir deneyim  ortaya çıktı.

İlk olarak otelin de restorantının bulunduğu, vede plajının olduğu Il Riccio restorant’a gittik. Iyiki de gitmişiz, hem yemek olarak hemde bir mimar olarak ziyafet yaşadım…

Continue reading