L’ALPETTE, MEGEVE

Megeve’de kayak yaparken açık havada güzel bir yemek yiyebileceğiniz bir başka yerde şüphesiz L’alpette olsa gerek. Bizim şansımıza harika bir havada bu restoranta gittik ve iyikide gitmişiz çok ama çok keyif aldık diyebilirim. Dağda açık havada oturmak her ne kadar çok keyif aldığım birşey olsada bizim durmamaksızın sigara kokuları içinde yemek yememiz gerekti. Sigadan ne kadar nefret ettiğimi, bazen sırf sigara içilidiği için ortamlara gitmediğimi de buradan belirtmeden edemiyeceğim. L’alpette ayni zamanda Group Sibuet‘e bağlı bir restaurant. Megeve’deki birçok güzel otelde bu gruba bağlı. Seçimlerinizi buradan yapabilirsiniz memnun kalacağınıza inanıyorum.

While you are skiing in Megeve, one of the great places to eat outside is L’alpette. We were so lucky we ate in this restaurant in a very sunny weather. I could easily say that we really enjoyed our lunch. When ever I am at mountain top I enjoy sitting outside, but this time instead of inhaling oxygen we were inhaling cigarette smoke unfortunately. So now you know how much I hate cigarettes right now, sometimes I don’t even go out just because there are many people smoking around. L’alpette is one of the restaurants in Group Sibulet. In this group there are also many hotels. I suggest that you should check this before you start your vacation.

 

Continue reading


REFUGE DE PORCHEREY, MEGEVE

Megeve’de kayak yaparken güzel yerlerde durup lezzetli yemek yemek bayağı keyifli oluyor. Tabi turist olarak gittiğinizde sadece belli yerleri kendiniz keşfedebilirken bazı yerleri de size bilen bir kişinin göstermesi gerekebiliyor. Refuge de Porcherey‘ de işte bizim için öyle oldu. 1717 metre yükseklikte dağın tepesinde bizim tesadüfen bu yeri bulmamız nerdeyse imkansızdı. Aynı zamanda esas amacı bir sığınak olan bu minik kulübede çıkan yemeklerin lezzetini size anlatamam. Tadı hala damağımda desem gerçekten yerinde biir tabir olur. Sahibinin elinden keyfi ne isterse o gün şeklinde çıkan yemekler bunlar. Menü yok, günün yemeği var. Benim de en sevdiğim tarz yemeklerdir, ev yemekleri. Kişinin kendi ustalığı elinin lezzeti işte o zaman tadına doyum olmaz. Bu sırada şunu da hatırlatmakta yarar var, bu mekanda toplasanız 30 kişi maksimum yemek yiyebiliyor. Fazlasıyla salaş ve kendi halinde bir mekan bunu hatırlatmakta yarar var.

While skiing in Megeve one of the great things you could do is eat in delicious places. As a tourist you are limited to certain places, you usually need guidance by someone who knows the area. For us this was exactly the case. Our Ski teacher was the one who pointed out Refuge de Porcherey to us. on 1717 meters altitude it was impossible for us to find this place by our selves. The real purpose of this place is sheltering the ones who needs it in the mountains but at the same time it serves as a delicious small restaurant. The concept of this place is ”eat what is served today!” So there is no menu, just daily basic tasty food. In order for you to understand more about this lovely place, it serves maximum of 30-35  people, and has a very shaggy look.

Continue reading


LES ENFANTS TERRIBLES, MEGEVE

Avrupa’daki bir çok dağın yanında Megeve’i de koyabilirsiniz. Bilindik diğer dağlardan daha alçak olmasına rağmen yemek, eğlence ve şirinlik olarak Megeve benim için başı çekiyor.Ulaşımın da rahatlığını söylemeden geçemiyeceğim. Kayak olarak ta bir çok dağdan geri kalmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gece gitmiş olduğumuz restorantlardan bir tanesi de  Les Enfants Terribles oldu. Hotel Mont Blanc‘ın içinde bulunan bu restorant hem Ambiansı ile hemde yemekleri ile gayet başarılı bir dağ restorantı. Hotel Mont Blanc merkezi konumundan dolayı bir çok turisti kendine çekebilecek durumda. Çok tatlı bir lobisi olan bu otelin odalarını gezdikten sonra odalarını çok karanlık bulduk. Ama bu tarzı sevenler için olabilecek en iyilerinden…

You can add Megeve up to your skiing destinations. Although it is a low mountain compare to some others, it competes very well in quality restaurants, and high level entertainment. So its not just about ski ski ski its also about apres ski. On our first night the restaurant we have been to was Les Enfant Terribles which was located in Hotel Mont Blanc. The restaurant had a great ambiance and good food. Its perfectly good enough for a mountain restaurant. The hotel has a great location, its right in the center of the town. The lobby’s decoration is very homy and sweet. You feel like you are at home, but after seeing the rooms we found the rooms very dark. But if you are in to classic challet style its worth trying.

Continue reading


ST TROPEZ VE YAZ

Yazın, şıklık, hoşluk ve eğlenceyi bir arada yaşamak istediğinizde belkide en güzel adres St tropez  diyebilirim. Provance’ın mis kokuları, lezzetli yemekler, içini ısıtan sıcak güneş, ve bol bol müzik ve şampanya ! Tüm bunları seviyorsanız, durmak bilmeyen bir koşturmacaya evet diyorsanız o zaman korkmayınız doğru bir adrese doğru yol aldınız demektir…

İlk durak Byblos Hotel, bir çok güzel otel olmasına rağmen biz seçimimizi böyle yaptık, çok ta memnun kaldık, çok merkezi, ferah odaları olan kendi halınde bir otel Byblos. Böyle dediğime bakmayın, Byblos çok popüler ve eğlence orda sabaha kadar devam etmekte, sonuçta St tropez’nın 1 numaralı gece klübü otelin altında !

Byblos Lobiden bir kare

Byblos Hotel, lobiden bir kare….

Continue reading